KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14052143
nr 1405 2143
Brita Andersson
(1925-2010), Sverige
Etsning, "Vilande". Signerad, daterad -67. Motivet: 10x17cm, yttermått inklusive ram: 36x40cm
Brita Andersson, svensk konstnär född 1925 i Kiruna, död 2010.
Utrop:
600 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:13:21
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Brita Andersson
Läs mer om Brita Andersson